Lai kājas neslīd! Kādu kaisāmo materiālu izvēlēties pagalmam » Newsbook.lv - новостной блог. Новости экономики и бизнеса, статьи о мире и Америки, России и Европе. Информационный портал новостей о культуре.
Показать меню
Jaunumi

17 ноя 18:24LV / Ziņas

Lai kājas neslīd! Kādu kaisāmo materiālu izvēlēties pagalmam

Ziemas mēnešos lielu piepūli sagādā ne vien sniega šķūrēšana, bet arī atbrīvošanās no bīstamās ledus kārtas, kas veidojas uz braucamās un gājējiem paredzētās ceļa daļas. Kā no tās visvieglāk atbrīvoties, stāsta veikalu tīkla ''K-rauta'' dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.  

Tīrot celiņus un ietves, nepietiek tikai ar sniega kārtas noslaucīšanu vai nošķūrēšanu, jāatbrīvojas arī no ledu kārtiņas Visātrāk un efektīvāk no tās atbrīvoties palīdzēs dažādi kaisāmie maisījumi. Konsultants Laumanis stāsta, ka ledus slāņa likvidēšanai var izmantot sāls, smilšu un šķembu maisījumus. Ledus slāni uz ietves vai celiņiem izšķīdinās sāls un smiltis, bet šķembas samazinās slīdēšanu. Tas ceļa virsmu padarīs neslidenu un drošu.

Būtiskākās atšķirības

Tehniskā sāls tiek pielietota ziemas periodā ledus kārtas noņemšanai no ietvēm. Sāls iedarbība ir visefektīvākā temperatūras diapazonā no 0 līdz –15 oC. Tehniskā sāls tiek kaisīta uz braucamās vai gājējiem paredzētās ceļa daļas, kad ledus slānis ir nokusis, tad viss jānoslauka ar piemērotu saru slotu. Turpretim smilts un šķembu maisījumi ir izmantojami, lai samazinātu slīdēšanas pakāpi, nodrošinot gājējiem un autovadītājiem drošu pārvietošanos, stāsta speciālists.

Tehniskā sāls

Tehniskās sāls viens no lielākajiem plusiem ir spēja izkausēt apledojumu uz ietves un ceļa braucamās daļas. Lai gan sāls nodrošina ledus kārtiņas kušanu, nereti tas atstāj negatīvu iespaidu uz iedzīvotāju apaviem, pēc nožūšanas veidojot baltu aplikuma kārtu.

Tehnisko sāli ieteicams izmantot gan uz gājējiem, gan autovadītājiem paredzētās ceļa daļas, kā arī privātmāju celiņiem, sliekšņiem un kāpnēm. Neizmantojot sāli, būtu grūti nodrošināt drošu pārvietošanos un laicīgu automašīnu un sabiedriskā transporta kustību.

Sāls/smilts maisījums

Sāls smilts maisījums būtiski samazina slīdēšanas pakāpi uz braucamās un gājējiem paredzētās ceļa daļas. Tas arī neatstāj būtiskas sekas uz automašīnu riepām, ceļa segumu un gājēju apaviem.

Smilts maisījumu ir viegli uzglabājams. Tas nemainīs spēju novērst ceļu slīdēšanu, pat tad, ja maisījums tiks uzglabāts ārā, zemā temperatūrā, tādēļ maisījums ir viens no populārākajiem slīdēšanas samazināšanas līdzekļiem.

Šķembu maisījumi

Šķembu maisījums, tāpat kā smilts maisījums, palīdz novērst braucamās un gājējiem paredzētās ceļa daļas slīdēšanu. Šķembu maisījumu ieteicams izmantot kopā ar tehniskās sāls piejaukumu. Šāda kombinācija nodrošinās ledus kārtiņas izkušanu, kā arī samazinās slīdēšanas pakāpi. Šķembu maisījums netiek izmantots tik bieži kā smilts un sāls maisījums, tomēr tas efektīvi noder brīžos, kad ietves un braucamo daļu noklāj ledus kārta.

Tautas metodes

Ja nav pa rokai neviens no iepriekš minētajiem materiāliem un jāizmanto to, kas pieejams mājās, zini, ka pelni, zāģu skaidas un pat salmi var būt noderīgi šādās reizēs. Kam mājās ir malkas apkure, sagādāt pelnus nebūs grūtības, un tas ir ļoti labs materiāls taciņu kaisīšanai. Arī zāģu skaidas var droši izmantot gan uz ietvēm, celiņiem, gan pie mājas lieveņa, turklāt tās nekādi nekaitēs augiem un zālājam.

Alternatīvs risinājums pagalma un dārza kaisīšanai ziemas sezonā noteikti ir arī salmi. Sasmalcināti tie labi pildīs savu funkciju gan uz apledojuma, gan sniega, kur var paslīdēt. Lai salmus neaizpūstu pa gaisu, vislabāk tos sasmalcināt un sajaukt kopā ar sniegu, bet var to izmantot arī kopā ar smiltīm, pelniem vai zāģu skaidām.

Kaisāmos materiālus piemājas teritorijā izkaisi ne vien uz taciņas, bet arī trepēm un visās vietās, kur vien ierasts pārvietoties. Pakaisi izvēlēto materiālu arī uz gājēju ietves, ja tāda ir, un piebraucamā ceļa.

http://newsbook.lv/http://newsbook.lv/
Pievienot komentāru